هدیه عشق ... 16

S.E.M

 

درس شانزدهم : عشق پرنده ای آزاد است ...

عشق بیشتر همچون رایحه است تا یک گل . گل دارای شکل است و هر شکلی محدودیت آفرین است . اما عشق نامحدود است . بنابراین عشق نمی تواند هیچ شکلی به خود بگیرد .

ما از روی ناآگاهی می کوشیم به عشق ، شکل ، رنگ و ویژگی معین و محدود ببخشیم . می کوشیم چهارچوب هایی تعین کنیم ، دیوارهایی بکشیم . و هر قدر در این کار موفق تر شویم ، عشق ناپدید تر خواهد شد . خواهد مرد .

عشق باید پرنده ای باشد که بال هایش را در آسمان گشوده است - تو نمی توانی پرنده را در قفس کنی . حتی اگر قفسی طلایی بسازی او را خواهی کشت . پرنده ی در قفس و پرنده ی در آسمان یکی نیستند . آنها شبیه به هم به نظر می آیند اما پرنده ای که در آسمان بالش را گشوده و در مسیر باد در میان ابرها پرواز می کند ، آزاد است و به سبب این آزادی ، شادمان . پرنده ی در قفس فقط شکلش با آن پرنده یکی است ، اما او هیچ آسمان ، هیچ آزادی و هیچ شادمانی ندارد .

عشق پرنده است و عاشق آزادی . نیازمند همه ی آسمان است تا ببالد . پس به یاد داشته باش که هرگز عشق را در قفس نکن . هرگز آن را اسیر نکن . هرگز به آن محدودیت ، شکل و شمایل ، نام و نشان و عنوان نبخش - هرگز ...

بگذار عشق یک رایحه باقی بماند ، نادیدنی . آنگاه عشق می تواند تو را روی بال هایش تا بی نهایت ببرد .

ماهانتای عشق ... حین نوشتن این سطر های بالا داشتم فکر می کردم که امشب هم باز هم حرفی ندارم جز ممنون بودن و عشق و برکت ، که ناگهان گویی در آگاهی ام رعد وبرقی درگرفت ... تمام ادراکم نورانی شد و معجزه ای دیگر ات بر من آشکار ... معجزه ای آنچنان فراتر از ظرفیت دریافت ام که تنها توانسته ام تا این لحظه به آن درآویزم مبادا پیش از اینکه به راستی دریابم اش از آگاهی ام بگریزد ... مبادا ... استاد مهربان ، آنجا که اک آنها که آگاهی شان توان تحمل حقیقت ای فراتر از سطح پذیرش شان نداشته را آزاد می داند در ماندن یا رفتن ، به مهربانی بدرقه شان کرده ، نوید از خوش آمدی دوباره در آینده می دهد همان اندازه مهربان ، چقدر حقیر می نماید توقعاتمان در قبال تنهایی های خودساخته و همان داستان آگاهی و پذیرش و ماندن و رفتن های زمینی مان ... و من هر چند حقیر تر به دریافت ای چنین دیر هنگام ، با تمام وجود ممنونم از لایق دانستنم به معجزهء آگاهی در توانایی بخشیدنم به درکی تا این حد عمیق و زلال و راستین  ... تا بی نهایت دوستت دارم با عشق .... برکت

 

 

 نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1387ساعت 23:44  توسط لاله 
/ 0 نظر / 16 بازدید